ביקור בית

 

מטרת הביקור איננה להחליף בדיקת רופא עיניים, אלא אך ורק להתאים פתרונות לקריאה.

גם אם אתם סובלים כבר תקופה ארוכה מבעיות עיניים, וגם אם נאמר לכם בעבר שהמצב איננו ניתן לשיפור, חשוב להמשיך ולהבדק באופן קבוע אצל רופא עיניים, על מנת למנוע ככל הניתן ירידה נוספת בראייה.

אנו עורכים ביקורי בית, לצורך התאמת פתרונות לקריאה בלבד. אפשרות זו מתאימה, במקרים בהם יש מורכבות גדולה בהגעה אלינו, למשל במקרים שאנשים רתוקים למיטה ולכסא גלגלים. אנו ממליצים על נוכחות של לפחות בן משפחה אחד נוסף, או של חבר קרוב אשר יוכל להיות איתכם ולסייע בבחירת האביזר הנוח לכם ביותר לקריאה. 

כדאי להכין מראש טקסטים גם בשפת האם, מכיוון שלעתים קל יותר לקרא תכנים בשפה המוכרת היטב. רמת הטקסט צריכה להיות ברמת קושי סבירה. אם האדם לא קרא במשך זמן רב, כדאי להתחיל מטקסטים בסיסיים ופשוטים, על מנת לחזק את הבטחון העצמי.

הביקור אורך בדרך כלל כשעה עד שעה וחצי, ובמהלכו אתם יושבים במקום בבית שבו אתם מעוניינים לקרא: למשל,ליד שולחן המטבח או בכורסא בסלון. תוכלו להתנסות בביתכם בזכוכיות מגדלת, משקפיים מגדילים, טכנולוגיה מסייעת וכו'. במקרים בהם לא ניתן להגיע לתוצאה מספקת באמצעות פתרונות ראייתיים, קיימות כיום גם טכנולוגיות אשר מסוגלות להקריא בקול רם חלק מסוגי הטקסטים.

דווקא במקרים של קושי ביציאה מהבית, ובמיוחד במקרים של תחושת בדידות, היכולת לקרא – אפילו אם היא חלקית וקצרה- יכולה להקל במידה מסוימת על האדם המתקשה בתנועה.